Iğdır Gazetesi Iğdır Üniversitesi ile SERKA Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

MHP'li Başkandan, HDP'li Başkana Ziyaret MHP’li Karakoyunlu Belediye Başkanı Ballı’dan, HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Akk...           • IĞDIR MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SAĞLIK KURULUŞLARI MEDİKAL GAZ VE HELYUM GAZI ALIMI İHALESİ IĞDIR MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SAĞLIK KURULUŞLARI MEDİKAL GAZ VE HELYUM GAZI A...           • KALORİFER YAKITI SATIN ALINACAKTIR IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ MAKİNE İKMAL BAKIM VE ONARIM MÜDÜRLÜĞÜ KALORİFER Y...           • Iğdır Üniversitesi Hayvan Hastanesinde Cerrahi Operasyonlar Tüm Hızıyla Devam Ediyor Iğdır Üniversitesi Hayvan Hastanesinde kedi ve köpekler gibi pet hayvanların kısırlaştır...           • BELEDİYE BAŞKANI AKKUŞ SOKAK SOKAK DOLAŞIP TALEPLERİ DİNLİYOR Iğdır Belediye eş Başkanı Yaşar Akkuş, saha gezileri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelip, tal...           • ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, KRİPTO ERMENİLER HARAKETE GEÇTİLER... Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • Iğdır Üniversitesi İle Erzurum Orman Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı Iğdır Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, Üniversitemiz Rektörü...           • Iğdır’da uyuşturucu Operasyonu Iğdır İl Jandarma ekiplerinin uyuşturucu madde ile mücadlesi etkin bir şekilde sürü...           • Belediyeden Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Yapıldı Iğdır Belediyesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk gününde öğrencilere, Kır...           • Doç. Dr. Arzu Ünal ve Proje Ekibi Tarafından Yerli ve Milli Enzim Üretildi Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölüm Başkanı Do&cc...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7352 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7545 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7217 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7925 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Iğdır Üniversitesi ile SERKA Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kars Serhat Kalkınma Ajansı yöneticileri ile “Tuzluca Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi Hayata Geçiyor” projesinin sözleşmesini imzalamak amacıyla bir araya geldi.

İki kurum arasında imzalanan protokol sonucunda ülkemiz, Iğdır ve çevre illere hitap edecek olan projenin astım, koah, egzama hastaları için umut ışığı olacağını ifade eden Rektör Alma; Tuzluca Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin aynı zamanda yurt dışından gelecek hastalar için alternatif tedavi merkezi olacağını belirtti. Öte yandan eğitim-öğretim, uygulama ve araştırma amacıyla kullanılacak merkezin sağlık turizmine büyük bir ivme kazandıracağının altını çizen Rektör Alma, Iğdır ili ve ülkemiz için de ekonomik getirisi yüksek bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın katılımıyla Kars SERKA merkezinde, Genel Sekreter Oktay Güven ile imzalanan protokolle; Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında sunulan projeler için Serhat Kalkınma Ajansından mali destek sözü alındı. Genel Sekreter Güven ise kendilerine sunulan projeler için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Ziyaret, imzalanan protokolün ardından karşılıklı iyi niyet temennileri ile sona erdi.

Haber tarihi: 05 / 09 / 2019
Haber Okunma: 29
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdır'da en çok bisiklet kullanımı tercih ediliyor
Sonraki: Türkiye-İran Sınır Güvenliği Toplantısı Iğdır’da Yapıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi