Iğdır Gazetesi Iğdır'da en çok bisiklet kullanımı tercih ediliyor - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

MHP'li Başkandan, HDP'li Başkana Ziyaret MHP’li Karakoyunlu Belediye Başkanı Ballı’dan, HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Akk...           • IĞDIR MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SAĞLIK KURULUŞLARI MEDİKAL GAZ VE HELYUM GAZI ALIMI İHALESİ IĞDIR MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI SAĞLIK KURULUŞLARI MEDİKAL GAZ VE HELYUM GAZI A...           • KALORİFER YAKITI SATIN ALINACAKTIR IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ MAKİNE İKMAL BAKIM VE ONARIM MÜDÜRLÜĞÜ KALORİFER Y...           • Iğdır Üniversitesi Hayvan Hastanesinde Cerrahi Operasyonlar Tüm Hızıyla Devam Ediyor Iğdır Üniversitesi Hayvan Hastanesinde kedi ve köpekler gibi pet hayvanların kısırlaştır...           • BELEDİYE BAŞKANI AKKUŞ SOKAK SOKAK DOLAŞIP TALEPLERİ DİNLİYOR Iğdır Belediye eş Başkanı Yaşar Akkuş, saha gezileri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelip, tal...           • ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, KRİPTO ERMENİLER HARAKETE GEÇTİLER... Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • Iğdır Üniversitesi İle Erzurum Orman Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı Iğdır Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, Üniversitemiz Rektörü...           • Iğdır’da uyuşturucu Operasyonu Iğdır İl Jandarma ekiplerinin uyuşturucu madde ile mücadlesi etkin bir şekilde sürü...           • Belediyeden Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Yapıldı Iğdır Belediyesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk gününde öğrencilere, Kır...           • Doç. Dr. Arzu Ünal ve Proje Ekibi Tarafından Yerli ve Milli Enzim Üretildi Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölüm Başkanı Do&cc...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7352 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7545 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7217 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7925 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Iğdır'da en çok bisiklet kullanımı tercih ediliyor

TÜRKİYE'nin sınır kenti Iğdır'da birçok kişi, ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyor. Iğdır'ın en işlek caddelerinde bisiklet tamircisi ve bisiklet satan iş yerleri sıklıkla göze çarpıyor. Her iş yerinin önüne park etmiş bisiklet görmenin mümkün olduğu kentte, her yaştan insan, ulaşım için bisikleti tercih ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 6 bin 413 otomobil, bin 375 minibüs, 295 otobüs, 5 bin 555 kamyonet, 3 bin 167 kamyon, 6 bin 381 motosiklet, 195 özel amaçlı araç ve 4 bin 792 traktörün trafiğe kaydı bulunduğu Iğdır'da cadde ve sokaklarda yüzlerce bisiklet görülüyor. Düz ovaya kurulu olduğu için Iğdırlılar, ulaşımda daha çok bisikleti tercih ediyor. Iğdır'ın en işlek caddelerinde bisiklet tamircisi ve bisiklet satan iş yerleri bulunuyor. Her iş yerinin önüne park etmiş bisiklet görmek mümkün. Otomobili olan vatandaşların da şehir içi ulaşımdaki tercihi bisiklet. Iğdır'da yıllardır bisiklet satan Erdal Ünver, yılda bin ile 2 bin arasında bisiklet sattıklarını söyledi. Bisikletin diğer ulaşım araçlarına göre maliyetinin sıfır olduğunu belirten Ünver, Iğdır'da hemen her evde 2 ya da 3 bisiklet bulunduğunu ifade etti. 300 liradan başlayan ve kalitesine göre fiyatı artan bisikletin vatandaşlar tarafından tercih edildiğini vurgulayan Erdal Ünver, kent merkezinde otomobil parklarının yanı sıra çok sayıda bisiklet parkı da olduğunu söyledi.

Kent merkezinde 7'den 70'e bisiklet kullanıcıları ise masrafsız ve park sorunu olmayan araçla ilgili tek sıkıntılarının kendilerine yol verilmemesi olduğunu belirtti.

Haber tarihi: 05 / 09 / 2019
Haber Okunma: 28
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: BELEDİYE BAŞKANI AKKUŞ DSİ ŞUBE MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
Sonraki: Iğdır Üniversitesi ile SERKA Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi