Iğdır Gazetesi İyilik İzcileri" yaşlıları unutmadı - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Iğdır Üniversitesinde Yeşilay Semineri Düzenlendi Iğdır Üniversitesinde Yeşilay Semineri Düzenlendi Iğdır Yeşilay Şubesi, Üniversi...           • Azerbaycan'ın Bağımsızlığı 28. Yılında İstanbul’da Coşku ile Kutlandı. Azerbaycan'ın Bağımsızlığı 28.Yılında İstanbul’da Coşku ile Kutlandı Azerbaycan, 18 Ekim ...           • DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI Basının demokratik hak ve özgürl&u...           • Belediye Eş Başkanlarımız 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı Özellikle basın özgürlüğüne vurgu yapan Eş Başkanlar Yaşar Akkuş ve Eylem...           • IĞDIR ÜNİVERSİTESİ BAL VERİMİNİN ARTIRILMASI PROJESİ MALZEME ALIMI IĞDIR ÜNİVERSİTESİ BAL VERİMİNİN ARTIRILMASI PROJESİ MALZEME ALIMI ÖZEL KALEM (REKT&Oum...           • ‘III. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ Yapılacak Onursal Başkanlığını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın ya...           • Belediyeden Engellilere %50 İndirim Iğdır Belediye Meclisinin Aldığı Karar İle Engelli Vatandaşlarımıza Ücretsiz Ulaşım Ve % 50 S...           • Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş’a Ziyaret Atatürk Mahallesi Sakinleri, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımla...           • Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde, 7 ayrı üniversitenin katılımıyla "Kalit...           • Başkan Akkuş, “Iğdır Basınına Büyük Önem Veriyoruz” Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş Iğdır yerel ve ulusal basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında b...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7399 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7599 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7279 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7970 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

İyilik İzcileri" yaşlıları unutmadı

Iğdır'ın Melekli beldesinde "İyilik İzcileri" grubunun üyesi ilkokul öğrencileri, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla beldedeki yaşlıları evlerinde ziyaret etti.

Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu öğrencileri, "Dünya Yaşlılar Günü Kutlu Olsun" yazılı dövizler taşıyarak, beldenin en yaşlısı olan 105 yaşındaki Ümmi ve 86 yaşındaki kızı Fahriye Sakar ile diğer yaşlılara evlerinde ziyaretlerde bulundu.

Öğrenciler, ellerini öptükleri büyüklerine beraberlerinde getirdikleri hediyeleri verdi.

Okulun öğretmenlerinden Özkan Oğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulda "İyilik İzcileri" adıyla oluşturdukları gruptaki öğrencilerin her hafta bir iyilik etkinliği yaptığını söyledi.

Bu hafta 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle ziyaretler yaptıklarını anlatan Oğan, "Amacımız çocuklara, yaşlılara yardım etmelerini öğretmek, onların yaşayan tarih olduğunu bilmelerini sağlamaktır. Yaşlılık biyolojik bir süreç, hepimiz bir gün yaşlanacağız. Çocuklarımıza, yaşlıları ziyaret ettirip o manevi duyguyu aşılamak istiyoruz. Ayrıca onların nasıl sağlıklı yaşadıkları ve nasıl beslendikleri konularında öğrencilerimizin bilinçlenmelerini istiyoruz." diye konuştu.

Öğrencilerden İkranur Kazan da "Büyüklerimizi ziyaret ettik. Öğretmenimiz bu günün önemini bize anlattığında böyle bir etkinlik yapmayı düşündük. Bundan sonra yaşlılarımızı sürekli ziyaret etmeyi düşünüyoruz." dedi.

Haber tarihi: 03 / 10 / 2019
Haber Okunma: 95
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: PKK’lı 'Serhat Iğdır' kod adlı Atilla Çakmaz Öldürüldü
Sonraki: Ağrı Dağı'nın zirvesinde kar, eteğinde sonbahar var
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi