Iğdır Gazetesi Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

ASİMDER’DEN SANATÇI BİRBEN’E TEPKİ…  Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi BDM Türkiye Temsilcisi ve Uluslararası Asılsız Er...           • Amatör futbol maçını engelli gençler yönetti Iğdır'da oynanan 1. Amatör Lig müsabakasında engelli gençler hakemlik yaptı. Iğd...           • evinde kalaşnikof bulunan kişi gözaltına alındı Iğdır'da, evinde kalaşnikof tüfek bulunan bir kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye g&o...           • KARS BELEDİYE BAŞKANINDAN IĞDIR BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET Kars Belediye eş başkanı Ayhan Bilgen Iğdır Belediye eş başkanı Yaşar Akkuş ve Eylem Çeliği...           • Kargaların yaraladığı baykuş tedavi edildi Iğdır'da kargaların saldırısına uğradıktan sonra yaralanan kulaklı orman baykuşu, tedavisinin ardı...           • 'Annem öğretmenim oldu' projesi ilgi görüyor Iğdır'ın Melekli beldesindeki Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu'nda görev yapan öğretmen ...           • Belediye Başkanı Akkuş, başarılı sporcuları makamında ağırladı Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, geçtiğimiz ay Ağrı’da yapılan Gençler, b&o...           • Akaryakıt kaçakçılığı: 1 gözaltı Iğdır'da düzenlenen kaçak akaryakıt operasyonunda bir kişi gözaltına alındı. Alı...           • NAHCIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE ELBRUS İSAYEV ATANDI Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Elbrus İsayev’in Nahçıvan Devlet Üniversi...           • "Dünya Engelliler Günü" etkinliklerle kutlandı Iğdır'da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, Engelsiz Y...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7461 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7669 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7376 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8032 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde, 7 ayrı üniversitenin katılımıyla "Kalite Güvence Sistemi Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıda Üniversitemizi; Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Selahattin Çelebi ve Üniversitemizin Kalite Güvence Sistemi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürbüz temsil etti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve ev sahibi Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin dışında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Şimşek, Kilis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Zeybek ve bu üniversitelerden ilgili yöneticiler katıldı.

“Üniversitelerimizin bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşmalarını diliyoruz”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na bölge üniversitelerinin rektörlerini, yöneticilerini ve kalite komisyonlarını davet ederek tecrübe paylaşımı ve bilgi alışverişinde bulunmak istediklerini kaydetti. Rektör Şevli, konuşmasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin davetine icabet eden üniversite rektörlerine ve heyetlerine tek tek teşekkür etti.

Rektör Şevli, konuşmasına şöyle devam etti; “Bölgedeki bütün üniversiteler ile iş birliğine açık olduğumuzu, bu tür toplantıların gerek üniversitemizde gerekse komşu üniversitelerde yapılması için her türlü iş birliğinde olacağımızı belirtmek isterim. Bu amaçla Üniversitemizde kalite güvence sistemi iddiamızı ispat edecek bir yönetim modeli oluşturmayı hedefliyoruz. Bunun da yolu, ‘Kalite Güvence Sistemini’ geliştirmektir. Bu alanda üniversitelerimizin bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşmalarını diliyoruz. Ben, hepinizin katılımından dolayı tekrar teşekkür ediyorum ve toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Rektör Alma Üniversitemizi anlattı

Toplantıda bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ise, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli’ye teşekkür ederek Üniversitemiz hakkında tanıtıcı bilgiler verdi. Üniversitemizin hayata geçen ve geçmesi planlanan projelerinden, gün geçtikte artan eğitim kapasitesi ve niteliğinden bahseden Rektör Alma, “Kalite Güvence Sistemiyle” ilgili tüm tecrübelerini paylaşmaya hazır olduklarını belirtti. Rektör Alma, konuşmasına Üniversitemizin sürekli büyüyüp gelişmekte olduğunu vurgulayarak son verdi.

Rektör Yardımcısı Çelebi de bir konuşma yaptı

Toplantıda diğer üniversitelerin rektör ve rektör yardımcılarının yanı sıra Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi de bir konuşma yaptı. Rektör Yardımcısı Çelebi, konuşmasında “Kalite Güvence Sistemiyle” ilgili yurtdışı tecrübelerinden ve Kanada üniversitelerinin işleyişinden bahsetti.

Toplantının daha sonraki oturumları, üniversitelerden gelen heyetlerin görüşmeleriyle gerçekleşti.

Haber tarihi: 17 / 10 / 2019
Haber Okunma: 103
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş’a Ziyaret
Sonraki: Başkan Akkuş, “Iğdır Basınına Büyük Önem Veriyoruz”
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi