Iğdır Gazetesi Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş’a Ziyaret - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Iğdır Üniversitesi Aldez Dezenfeksiyon Kutusu Seri Üretimine Başladı Iğdır Üniversitesi tarafından AR-GE çalışmaları ve laboratuvar testleri tamamlanan, Al...           • Türkiye Nahçıvan Başkonsolosu Kiraz’dan, Iğdır Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti Nahçıvan Başkonsolosu Sayın Mehmet Emin Kiraz, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıi...           • EHLİBEYT MEKTEBİ DERNEĞİNDEN VALİ SARIİBRAHİME ZİYARET Ehlibeyt Mektebi Din Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Yeşil ve beraberindekiler, Vali/Belediy...           • Kaya Tuzuna Iğdır Üniversitesinin Logosu İşlendi Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü &Oum...           • ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLAN ...           • Iğdırlılar Derneğinde Korona Sürecinde İlk Toplantı                  SEFAKÖY- Iğdırlılar Sosyal Daya...           • Kaldırımlarda, Ottan Yürünmüyor                 İlimizi...           • Vali Sarıibrahim Kaysı Hasadına katıldı Doğunun Çukurova’sı, aynı zamanda üç ülkeye sınır olan ilimiz Iğdır&...           • İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 2020-2021 YILI IĞD...           • IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İ L A N          &nbs...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7852 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8148 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7948 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8378 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş’a Ziyaret

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu ve Atatürk Mahallesi Muhtar Vekili Belediye eş Başkanı Yaşar AKKUŞ’U Makamında ziyaret etti.

Atatürk Mahallesinin Genel Sorunları Hakkında Bilgi Alış verişi yapıldı.

Eş Başkan Akkuş’u ziyaret eden heyet, Atatürk mahallesinin sorunlarını belirten dosyayı eş Başkan Yaşar Akkuş’a verdiler.

 Heyet, Atatürk Mahallesi geneline İmar Planın da geniş ve uygun olan Cadde ve Sokaklarımıza 5 kat verilmesini ve diğer Cadde ve sokaklarımız da 4 kat verilmesini istiyoruz.

Mahallemizin kullanım alanının İmar Planında düzeltilmesi 100’de 40 iken 35’e ve son olarak 30’a düşürüldü. İmar Planında yeniden düzenlenmesini istiyoruz.

Mahallemize Yaşlı ve büyüklerimizin oturacağı Sosyal, Kültürel ve aş evi yapılmasını istiyoruz.

Mahallemiz de İyi ve Güzel bir İlkokul yapılması için Okul Alanın Yerinin İmar Planında iyi belirlenmesi ve Okul alanında vatandaşın tapusu olduğu için İlkokulumuz yapılamıyor. İmar Planında uygun alana taşınması.    Kanalizasyon olmayan cadde ve sokaklarımıza da çekilmesi hususunu. Atatürk Mahallesinde asfalt olmayan tüm yollarımıza asfalt dökülmesi önem arz etmektedir. Dediler.

Iğdır belediye eş başkanı Yaşar Akkuş, gelen heyete, Iğdır'ın sorunlarını sokak sokak bildiğini dolayısıyla belediyemizin imkanlarının kısıtlı olduğunu, buna rağmen yapılması gerekenleri yapmaya çalıştıklarını iletti.

Eş Başkan Akkuş Hakveyis mahallesini ve diğer mahalleleri örnek göstererek, buraları şehir yapmak için 30 yıl lazım,

Iğdır'ın genelinde 18. Madde sorunu var, park sorunu var, yol, kaldırım ve kanalizasyon sorunu var.

Erzurum ile Iğdır'ın yüzölçümü aynı. Erzurum belediyesinin geliri 60 Milyon bizim gelirimiz 4 milyon. Bizler yönetimi devir aldığımızdaki imar planıyla devam edeceğiz. Atatürk mahallesine 2 aş evi yapacağız, park sorununu çözeceğiz.

Eş başkan Akkuş, en geç Aralık ayında temizlik konusunu konuşulmayacak şekilde çözeceğiz. Dedi

Gelen heyet, Belediye Başkanımız Yaşar AKKUŞ Atatürk Mahallesinin Genel Sorunlarını özenle dinlediği için gerekli notları alıp, sıcak ev sahipliği, güler yüzlü olması ve samimiyeti için

Atatürk Mahallesi Sakinleri adına, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu adına ve Atatürk Mahallesi Muhtar Vekili Adına Teşekkür ederiz. Dediler.

Haber tarihi: 17 / 10 / 2019
Haber Okunma: 310
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: eşi tarafından öldüren ebru'nun cenazesi ailesime teslim edildi
Sonraki: Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi