Iğdır Gazetesi Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş’a Ziyaret - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

ASİMDER’DEN SANATÇI BİRBEN’E TEPKİ…  Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi BDM Türkiye Temsilcisi ve Uluslararası Asılsız Er...           • Amatör futbol maçını engelli gençler yönetti Iğdır'da oynanan 1. Amatör Lig müsabakasında engelli gençler hakemlik yaptı. Iğd...           • evinde kalaşnikof bulunan kişi gözaltına alındı Iğdır'da, evinde kalaşnikof tüfek bulunan bir kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye g&o...           • KARS BELEDİYE BAŞKANINDAN IĞDIR BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET Kars Belediye eş başkanı Ayhan Bilgen Iğdır Belediye eş başkanı Yaşar Akkuş ve Eylem Çeliği...           • Kargaların yaraladığı baykuş tedavi edildi Iğdır'da kargaların saldırısına uğradıktan sonra yaralanan kulaklı orman baykuşu, tedavisinin ardı...           • 'Annem öğretmenim oldu' projesi ilgi görüyor Iğdır'ın Melekli beldesindeki Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu'nda görev yapan öğretmen ...           • Belediye Başkanı Akkuş, başarılı sporcuları makamında ağırladı Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, geçtiğimiz ay Ağrı’da yapılan Gençler, b&o...           • Akaryakıt kaçakçılığı: 1 gözaltı Iğdır'da düzenlenen kaçak akaryakıt operasyonunda bir kişi gözaltına alındı. Alı...           • NAHCIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE ELBRUS İSAYEV ATANDI Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Elbrus İsayev’in Nahçıvan Devlet Üniversi...           • "Dünya Engelliler Günü" etkinliklerle kutlandı Iğdır'da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, Engelsiz Y...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7461 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7669 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7376 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8032 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş’a Ziyaret

Atatürk Mahallesi Sakinleri, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu ve Atatürk Mahallesi Muhtar Vekili Belediye eş Başkanı Yaşar AKKUŞ’U Makamında ziyaret etti.

Atatürk Mahallesinin Genel Sorunları Hakkında Bilgi Alış verişi yapıldı.

Eş Başkan Akkuş’u ziyaret eden heyet, Atatürk mahallesinin sorunlarını belirten dosyayı eş Başkan Yaşar Akkuş’a verdiler.

 Heyet, Atatürk Mahallesi geneline İmar Planın da geniş ve uygun olan Cadde ve Sokaklarımıza 5 kat verilmesini ve diğer Cadde ve sokaklarımız da 4 kat verilmesini istiyoruz.

Mahallemizin kullanım alanının İmar Planında düzeltilmesi 100’de 40 iken 35’e ve son olarak 30’a düşürüldü. İmar Planında yeniden düzenlenmesini istiyoruz.

Mahallemize Yaşlı ve büyüklerimizin oturacağı Sosyal, Kültürel ve aş evi yapılmasını istiyoruz.

Mahallemiz de İyi ve Güzel bir İlkokul yapılması için Okul Alanın Yerinin İmar Planında iyi belirlenmesi ve Okul alanında vatandaşın tapusu olduğu için İlkokulumuz yapılamıyor. İmar Planında uygun alana taşınması.    Kanalizasyon olmayan cadde ve sokaklarımıza da çekilmesi hususunu. Atatürk Mahallesinde asfalt olmayan tüm yollarımıza asfalt dökülmesi önem arz etmektedir. Dediler.

Iğdır belediye eş başkanı Yaşar Akkuş, gelen heyete, Iğdır'ın sorunlarını sokak sokak bildiğini dolayısıyla belediyemizin imkanlarının kısıtlı olduğunu, buna rağmen yapılması gerekenleri yapmaya çalıştıklarını iletti.

Eş Başkan Akkuş Hakveyis mahallesini ve diğer mahalleleri örnek göstererek, buraları şehir yapmak için 30 yıl lazım,

Iğdır'ın genelinde 18. Madde sorunu var, park sorunu var, yol, kaldırım ve kanalizasyon sorunu var.

Erzurum ile Iğdır'ın yüzölçümü aynı. Erzurum belediyesinin geliri 60 Milyon bizim gelirimiz 4 milyon. Bizler yönetimi devir aldığımızdaki imar planıyla devam edeceğiz. Atatürk mahallesine 2 aş evi yapacağız, park sorununu çözeceğiz.

Eş başkan Akkuş, en geç Aralık ayında temizlik konusunu konuşulmayacak şekilde çözeceğiz. Dedi

Gelen heyet, Belediye Başkanımız Yaşar AKKUŞ Atatürk Mahallesinin Genel Sorunlarını özenle dinlediği için gerekli notları alıp, sıcak ev sahipliği, güler yüzlü olması ve samimiyeti için

Atatürk Mahallesi Sakinleri adına, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu adına ve Atatürk Mahallesi Muhtar Vekili Adına Teşekkür ederiz. Dediler.

Haber tarihi: 17 / 10 / 2019
Haber Okunma: 108
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Belediyeden Engellilere %50 İndirim
Sonraki: Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi