Iğdır Gazetesi Rektör Prof. Dr. Alma Ege TV Yayınında Iğdır Üniversitesini Anlattı - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Iğdır Üniversitesi Aldez Dezenfeksiyon Kutusu Seri Üretimine Başladı Iğdır Üniversitesi tarafından AR-GE çalışmaları ve laboratuvar testleri tamamlanan, Al...           • Türkiye Nahçıvan Başkonsolosu Kiraz’dan, Iğdır Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti Nahçıvan Başkonsolosu Sayın Mehmet Emin Kiraz, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıi...           • EHLİBEYT MEKTEBİ DERNEĞİNDEN VALİ SARIİBRAHİME ZİYARET Ehlibeyt Mektebi Din Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Yeşil ve beraberindekiler, Vali/Belediy...           • Kaya Tuzuna Iğdır Üniversitesinin Logosu İşlendi Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü &Oum...           • ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLAN ...           • Iğdırlılar Derneğinde Korona Sürecinde İlk Toplantı                  SEFAKÖY- Iğdırlılar Sosyal Daya...           • Kaldırımlarda, Ottan Yürünmüyor                 İlimizi...           • Vali Sarıibrahim Kaysı Hasadına katıldı Doğunun Çukurova’sı, aynı zamanda üç ülkeye sınır olan ilimiz Iğdır&...           • İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 2020-2021 YILI IĞD...           • IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İ L A N          &nbs...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7862 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8167 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7958 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8387 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Rektör Prof. Dr. Alma Ege TV Yayınında Iğdır Üniversitesini Anlattı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma Ege TV canlı yayınına katılarak Iğdır’ı, Iğdır Üniversitesini ve Üniversitemizde yürütülen çalışmalar ve yapılan faaliyetleri anlattı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ege TV canlı yayınında Mehmet Erdağı’nın sorularını cevaplandırdı. Iğdır ve yöresinin kendine özgü özellikleri belirtilerek başlanılan yayında Rektör Alma, Üniversitemizin Iğdır bölgesine yaptığı katkılardan bahsetti.

Iğdır Üniversitesinin, kampüsü ve yürüttüğü çalışmalarla Iğdır yöresini “şenlendirdiğini” belirten Rektör Alma; DAP ve SERKA ile ortaklaşa gerçekleştirilen projeler, Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde yürütülen faaliyetler ve Üniversitemizde devam eden üretime dönük süreçler hakkında bilgi verdi.

"Covid-19 salgınıyla mücadeleye tam destek"

Rektör Alma, ülkemizin içinden geçtiği Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde Iğdır Üniversitenin elindeki tüm olanaklarla bu mücadeleye destek verdiğini de belirtti. Rektör Alma, Üniversitemizde üretilen dezenfektanlarla kampüs içi mücadelenin yürütüldüğü, üretilen siperliklerle kolluk kuvvetleri ve diğer kamu personeline malzeme desteği verildiği ve Covid-19'a karşı bilimsel ve teknolojik çalışmalara hız verildiğini ifade etti.

“Kendi kendine yeten bir üniversite”

Rektör Alma, verdiği mülakatta “kendi kendine yeten bir üniversite” hedefine odaklandıklarını ve bu hedef doğrultusunda çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Bu doğrultuda; Hayvan Hastanesinin kendi gelir kaynaklarını yarattığını, Tuzluca tuzundan lamba ve süs eşyası, Tuzluca toprağından ise çömlekçilik ürünlerinin üretildiğini belirten Rektör Alma; mantar, kuşkonmaz üretimi, ipekböceği yetiştiriciliği gibi bölge ekonomisine katkı sunacak projeler de yürüttüklerini ifade etti.

“Sıfır Atık Belgesi”

Iğdır Üniversitesinin, üretime dönük faaliyetlerinin yanı sıra ‘yeşil’ bir üniversite olma doğrultusunda da gayret gösterdiğini belirten Rektör Alma; Üniversitemizin yakın zamanda aldığı Sıfır Atık Belgesinden ve "GreenMetric World University Rankings" sıralamasına girmesinden bahsetti. Rektör Alma, çevreci bir üniversite ortaya çıkarma yönündeki gayretlerin üretime dönük faaliyetlerle bütünleştiğini ve yakın zamanda, kampüs içi gıda atıklarından kompost gübre üretimine başlayacaklarını kaydetti.

“Güller içinde bir kampüs”

Rektör Alma’nın, Ege TV’ye verdiği röportajda üniversitemiz kampüslerinde yürütülen peyzaj çalışmalarından da bahsedildi. Üniversite kampüslerinin her geçen gün daha yeşil bir görünüme kavuştuğunu belirten Rektör Alma, dikilen fidanların çiçeklenmesiyle birlikte Üniversitemiz Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünün güller içinde olduğunu ifade etti. Rektör Alma, Ege TV yetkililerini de Üniversitemiz kampüsünü ziyaret etmeleri ve peyzaj çalışmalarının verdiği sonuçları görüntülemeleri için davet etti.

Haber tarihi: 10 / 06 / 2020
Haber Okunma: 446
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
Sonraki: Iğdır Valisi Olarak Hüseyin Engin Sarıibrahim Atandı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi