Iğdır Gazetesi "Yeşilköy Projesi" yerinde incelendi - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Iğdır Üniversitesi Aldez Dezenfeksiyon Kutusu Seri Üretimine Başladı Iğdır Üniversitesi tarafından AR-GE çalışmaları ve laboratuvar testleri tamamlanan, Al...           • Türkiye Nahçıvan Başkonsolosu Kiraz’dan, Iğdır Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti Nahçıvan Başkonsolosu Sayın Mehmet Emin Kiraz, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıi...           • EHLİBEYT MEKTEBİ DERNEĞİNDEN VALİ SARIİBRAHİME ZİYARET Ehlibeyt Mektebi Din Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Yeşil ve beraberindekiler, Vali/Belediy...           • Kaya Tuzuna Iğdır Üniversitesinin Logosu İşlendi Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü &Oum...           • ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLAN ...           • Iğdırlılar Derneğinde Korona Sürecinde İlk Toplantı                  SEFAKÖY- Iğdırlılar Sosyal Daya...           • Kaldırımlarda, Ottan Yürünmüyor                 İlimizi...           • Vali Sarıibrahim Kaysı Hasadına katıldı Doğunun Çukurova’sı, aynı zamanda üç ülkeye sınır olan ilimiz Iğdır&...           • İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 2020-2021 YILI IĞD...           • IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İ L A N          &nbs...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7862 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8167 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7958 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8387 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

"Yeşilköy Projesi" yerinde incelendi

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Yeşilay Iğdır Şubesi yetkilileri Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde uygulanacak olan "Yeşilköy Projesi" hakkında istişarede bulunmak için Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'yı ziyaret etti.

SERKA’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı(SOGEP) kapsamında Iğdır Üniversitesi, SERKA ve Yeşilay Cemiyeti Iğdır Şubesinin ortaklaşa yürüttüğü “Yeşilköy Projesi” çalışmaları devam ediyor. Proje çalışmaları çerçevesinde; SERKA Iğdır YDO Koordinatörü Ramazan Mutlu Doğaner, Yeşilay Cemiyeti Iğdır Şubesi Başkanı Adem Çakmak ve proje ekibinden Nagehan Çakmak, Kader Karaca ile Emre Okyar proje hakkında istişarede bulunmak amacıyla Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret etti. Rektörlük makamında yapılan istişarenin akabinde, proje uygulama alanı olarak düşünülen Iğdır Üniversitesi Seyir Terasının üst kısmındaki arazide saha çalışması yapıldı.

Proje ekibinin Rektör Alma’yı ziyareti, karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu.

“Yeşilköy” çocuklar ve gençleri doğa sporlarıyla buluşturacak

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde, yaklaşık 10 dönümlük arazi üzerinde kurulması planlanan Yeşilköy Projesiyle; öncelikli olarak çocuklar ve gençler olmak üzere tüm bireylerin doğayla iç içe bulunabileceği minyatür “hobbit” evler, temalı eğitim çadırları ve “Yeşil Kitap Kafe” inşa edilmesi planlanıyor. Proje sahasının; oryantiring, izcilik, bisiklet, yürüyüş, paintball, geleneksel okçuluk gibi çeşitli etkinliklerin yapılabileceği alanlar ile Proje Gözlemevi, asma köprü, amfi tiyatro ve macera parkurunu da içermesi düşünülüyor.

Yapılan istişareler ve saha incelemesinin ardından proje çalışmalarının olgunluğa eriştiği, projenin kısa sürede tamamlanarak SERKA’ya sunulacağı belirtiliyor.

Haber tarihi: 19 / 06 / 2020
Haber Okunma: 397
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Öztürk Alkoç Hocamızın “YILDIZ GÜLܔ adlı şiir kitabı yayınlandı
Sonraki: Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim göreve başladı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi