Iğdır Gazetesi IĞDIR DA SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN PROJE OKUL SAYISI ARTTI - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Iğdır Üniversitesi Aldez Dezenfeksiyon Kutusu Seri Üretimine Başladı Iğdır Üniversitesi tarafından AR-GE çalışmaları ve laboratuvar testleri tamamlanan, Al...           • Türkiye Nahçıvan Başkonsolosu Kiraz’dan, Iğdır Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti Nahçıvan Başkonsolosu Sayın Mehmet Emin Kiraz, Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıi...           • EHLİBEYT MEKTEBİ DERNEĞİNDEN VALİ SARIİBRAHİME ZİYARET Ehlibeyt Mektebi Din Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Yeşil ve beraberindekiler, Vali/Belediy...           • Kaya Tuzuna Iğdır Üniversitesinin Logosu İşlendi Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü &Oum...           • ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLAN ...           • Iğdırlılar Derneğinde Korona Sürecinde İlk Toplantı                  SEFAKÖY- Iğdırlılar Sosyal Daya...           • Kaldırımlarda, Ottan Yürünmüyor                 İlimizi...           • Vali Sarıibrahim Kaysı Hasadına katıldı Doğunun Çukurova’sı, aynı zamanda üç ülkeye sınır olan ilimiz Iğdır&...           • İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 2020-2021 YILI IĞD...           • IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İ L A N          &nbs...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7862 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8167 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7958 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8386 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

IĞDIR DA SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN PROJE OKUL SAYISI ARTTI

                         Iğdır da 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 3 okul daha LGS puanına göre öğrencilerin tercih yapacağı okula dönüştü.

                       Konuyla ilgili açıklama yapan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN , “Göreve geldiğimiz günden beri Iğdır da eğitimin kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda yaptığımız girişimler neticesinde Milli Eğitim Vakfı Anadolu Lisesini sınavla öğrenci alan proje okuluna dönüştürerek 204 öğrencilik kontenjan açılmasını sağladık. Ayrıca Aras Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile Iğdır Mesleki Ve Teknik Anadolu liselerinde de yeni bölümler proje okulu kapsamına alınarak bu okullarımıza da toplam 120 öğrencilik kontenjanın açılması sağlanmıştır.

                      İlimizde sınavla öğrenci alan okullarımızdan Haydar Aliyev Fen Lisesi daha önceki kontenjanı olan 120 öğrenci alımı korunmuş, Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesinin kontenjanı 150, Şehit Emin Güner Anadolu İmam Hatip Lisesinin ise 120 öğrencilik kontenjanı bulunmaktadır.

                    İlimiz geneli proje okullarına alınacak sınavlı öğrenci kontenjanımız geçen yıl 390 iken bu yıl 324 kontenjan artarak toplamda 714 yükselmiş olup geçen yıla göre yaklaşık %.83 oranında artış sağlanmıştır”dedi.

                              Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN .”Hedefimiz Iğdır da çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Sınavla öğrenci alan okul sayımızı gelecek yıl da artırmayı hedefliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 24 / 06 / 2020
Haber Okunma: 291
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Afrika Dostluk Derneği Rektör Alma’yı Ziyaret Etti
Sonraki: IĞDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi