Iğdır Gazetesi Iğdır Üniversitesi Aldez Dezenfeksiyon Kutusu Seri Üretimine Başladı - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Çay kahveleri virüs saçıyor Pandemiden dolayı aylardır kapalı olan kahvelerin açılmasıyla insanlar kahvelere hızla akın...           • Iğdır Valisinin Eşi Hatice Sariibrahim Şehit Ailesini Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, be...           • JANDARMA, DEFİNECİLERİ SUÇ ÜSTÜ YAKALADI Aralık İlçesi Yenidoğan Köyünde yol üstünde bulunan tarihi mezarlıkta k...           • Ağrı Dağı eteklerindeki renkli sulak alanlar ilgi çekiyor Ağrı Dağı eteklerinde bulunan kum tepeleri arasında oluşan farklı renklerdeki sulak alanlar, ilgin...           • Askeri araç devrildi 6 yaralı Iğdır'da askeri araç devrildi: 6 yaralıIĞDIR'da askeri aracın devrilmesi sonucu 6 asker haf...           • ASİMDER'den Ukrayna Bakan Yardımcısı Bodnar'a teşekkür Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • Dr. Mehmet Kum'un Romanı Olan, “Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı Mehmet Kum’un “Son Ezidi” adlı kitabının tanıtım ve imza günü Valilik ...           • BAYRAMDAN GERİYE KALANLAR PROTOKOLLE BAYRAMLAŞMA IĞDIR Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Arefe günü düz...           • Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin gözde mekanı: Balık Gölü Doğu Anadolu'nun önemli turizm merkezlerinden 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü, adalar ...           • ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, SIRPLAR ERMENİSTAN ÜZERİNDEN TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7929 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8277 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8079 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8454 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Iğdır Üniversitesi Aldez Dezenfeksiyon Kutusu Seri Üretimine Başladı

Iğdır Üniversitesi tarafından AR-GE çalışmaları ve laboratuvar testleri tamamlanan, Aldez Dezenfeksiyon Cihazlarının ilk modeli olan Aldez Dezenfeksiyon Kutusu DK 1.0 seri üretimine geçildi.

Dezenfektan kutusu üretimi ve söz konusu yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma şunları aktardı. “Covid-19 virüsü ile dünya gündemine oturmuş olan ve bir pandemiye dönüşerek bütün dünya ülkelerini tehdit eden korona hastalığı, ülkemizde de çeşitli etkilere sebep olmuştur. Bu salgın bize şunu göstermiştir ki, kendi kendine yetebilecek düzeyde yerli teknoloji ve üretimin desteklenmesi ve bu husustaki kalkınma hareketleri, ülkelerin bekası için hayati bir öneme sahip olmuştur. Iğdır Üniversitesi olarak, Aldez Dezenfeksiyon Kutusunu milletimizin hizmetine sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Aldez DK 1.0 cihazımızın kullanılmasının yaygınlaşması ile Covid19 dâhil virüs, bakteri, mantar ve maytlar artık sağlımızı tehdit edemeyecektir.”

Prof. Dr. Alma konuşmasının son bölümünde yerli ve milli olma konusunda üzerlerine düşen görevi layıkıyla yapmaya çalıştıklarının mesajını vererek şöyle tamamladı. “Iğdır Üniversitesi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu yerli ve milli üretimlerin desteklenmesi çalışmalarına katkıda bulunmuş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza yerli ve milli üretime vermiş olduğu önem ve ülkemiz bilim insanlarının, üreticilerinin hizmet etmesinin önünü açmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum."

"Bu Logoda Sağlık Var"

Aldez Dezenfeksiyon Cihazları Üretim Sorumlusu ve Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Murat Şimşek ise şunları ifade etti. “Aldez Dezenfeksiyon Cihazlarının ilki olan DK 1.0 modelinin seri üretimine başlamış bulunmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aldez dezenfeksiyon cihazlarının özellikle korona salgını sonrasında artık vazgeçilmez bir hijyen sağlayıcı haline gelebileceğini söyleyebiliriz. Korona salgını sonrası değişecek dünya dengelerinde, ülkemizin söz sahibi bir rol üstlenmesi adına, milletimizin kalkınma hamleleriyle muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkmasına katkı sunmaya devam edeceğiz. Artık halkımız, Aldez logosunu gördüğü her alanda kendisini güvende hissedebilir. Bu sebeple, “Bu Logoda Sağlık Var” sloganı ile yola çıkmış bulunuyoruz. Aldez dezenfeksiyon cihazları ile dezenfekte edilen eşyaların kullanıldığı her yerde sağlıklı bir hayat sürmeye devam edilmesi mümkün olacaktır. Iğdır Üniversitesi, ülkemize değer katacak üretimlerine devam edecektir. Projenin yürütücüsü ve çalışmalarımızın başında olan, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'ya teşekkür ederim. Milletimize hayırlı olsun."

Haber tarihi: 07 / 07 / 2020
Haber Okunma: 402
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 10 bin 360 kök Hint keneviri ele geçirildi
Sonraki: Türkiye Nahçıvan Başkonsolosu Kiraz’dan, Iğdır Valisine Hayırlı Olsun Ziyareti
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi