Iğdır Gazetesi Karayolları 184. Şube Şefliği Ne İş Yapar - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Çay kahveleri virüs saçıyor Pandemiden dolayı aylardır kapalı olan kahvelerin açılmasıyla insanlar kahvelere hızla akın...           • Iğdır Valisinin Eşi Hatice Sariibrahim Şehit Ailesini Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, be...           • JANDARMA, DEFİNECİLERİ SUÇ ÜSTÜ YAKALADI Aralık İlçesi Yenidoğan Köyünde yol üstünde bulunan tarihi mezarlıkta k...           • Ağrı Dağı eteklerindeki renkli sulak alanlar ilgi çekiyor Ağrı Dağı eteklerinde bulunan kum tepeleri arasında oluşan farklı renklerdeki sulak alanlar, ilgin...           • Askeri araç devrildi 6 yaralı Iğdır'da askeri araç devrildi: 6 yaralıIĞDIR'da askeri aracın devrilmesi sonucu 6 asker haf...           • ASİMDER'den Ukrayna Bakan Yardımcısı Bodnar'a teşekkür Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • Dr. Mehmet Kum'un Romanı Olan, “Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı Mehmet Kum’un “Son Ezidi” adlı kitabının tanıtım ve imza günü Valilik ...           • BAYRAMDAN GERİYE KALANLAR PROTOKOLLE BAYRAMLAŞMA IĞDIR Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Arefe günü düz...           • Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin gözde mekanı: Balık Gölü Doğu Anadolu'nun önemli turizm merkezlerinden 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü, adalar ...           • ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, SIRPLAR ERMENİSTAN ÜZERİNDEN TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7929 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8278 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8079 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8454 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Karayolları 184. Şube Şefliği Ne İş Yapar

İlimiz Iğdır devletin her hizmetinden yoksun olduğu gibi Karayollarınında bakım onarım ve çevre düzenlemesi hizmetinden yoksun durumda.

                İlimiz Iğdır’ın ana giriş gürezgahları olan Doğubayızıt/Ağrı yolu, Kars yolu ve Aralık/Nahcivan yolları virane bir durumda.

                Şehrimizin ana iriş güzergahları olan bu yolların orta refüjlerini ve kaldırımlarında otlar insan boyuna ulaşmış, kaldırımlar tahrip olmuş virane bir durumda.

                Bir şehrin güzelliğini, medeniyetini o şehrin kapısı sayılan ana giriş güzergahları belirler. Ne yazıkki İlimiz Iğdır’ın giriş kapıları olan bu güzergahlarda Karayolları adına güzellik görünmemektedir. Yurtlar kurmu önünden Nahcivan’a kadar olan yolun durumu malum. Melekli Karakoyunlu arası orta yol refüjleri pislik içinde, düzensiz ve bakımsızlık hat safada.

                Yine diğer bir giriş güzergahımız olan Tuzluca Kars giriş yolumuz, Alikamerli mahllesi Yaycı köyü mevkii virane, otlar adam boyu, çevre düzenlemesi adına hiçbirşey yok. yollar ik günkü gibi yapılıp yeşillendirilip kaderine terk edilmiş. Yabani otlar ıslah edilmemiş. İlk yapıldığı anda getirilip dökülen toprağın içinden çıkan ve her geçen gün çoğalarak  artan bu otlar ıslah edilmemiş. Vatandaş kaldırımları kullanamıyor.

                Dolayısıyla şehrimizin giriş güzergahları olan bu yolların bakımsızlığı şehrimize gelen yabancı insanlar için bir ürpeti olarak görünmektedir.

                Vatandaşlar Karakoyolları 184. Iğdır Şube Şefliği’nin ne iş yaptığını merak etmekteler ve Sayın Valimizden bu yolların bakımı ve onarımı için Iğdır Karayolları Şube Şefliğini harekete geçirmelerini beklemektedirler.

Haber tarihi: 16 / 07 / 2020
Haber Okunma: 471
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ballı Hizmet Atağında
Sonraki: 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi 4. Yılında Anıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi