Iğdır Gazetesi Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ballı: “KUM OCAĞI TESİSLERİMİZİ KURUYORUZ” - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Çay kahveleri virüs saçıyor Pandemiden dolayı aylardır kapalı olan kahvelerin açılmasıyla insanlar kahvelere hızla akın...           • Iğdır Valisinin Eşi Hatice Sariibrahim Şehit Ailesini Ziyaret Etti Vali/Belediye Başkan V. Sayın H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim hanımefendi, be...           • JANDARMA, DEFİNECİLERİ SUÇ ÜSTÜ YAKALADI Aralık İlçesi Yenidoğan Köyünde yol üstünde bulunan tarihi mezarlıkta k...           • Ağrı Dağı eteklerindeki renkli sulak alanlar ilgi çekiyor Ağrı Dağı eteklerinde bulunan kum tepeleri arasında oluşan farklı renklerdeki sulak alanlar, ilgin...           • Askeri araç devrildi 6 yaralı Iğdır'da askeri araç devrildi: 6 yaralıIĞDIR'da askeri aracın devrilmesi sonucu 6 asker haf...           • ASİMDER'den Ukrayna Bakan Yardımcısı Bodnar'a teşekkür Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • Dr. Mehmet Kum'un Romanı Olan, “Son Ezidi”nin Tanıtım Ve İmza Günü Yapıldı Mehmet Kum’un “Son Ezidi” adlı kitabının tanıtım ve imza günü Valilik ...           • BAYRAMDAN GERİYE KALANLAR PROTOKOLLE BAYRAMLAŞMA IĞDIR Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Arefe günü düz...           • Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin gözde mekanı: Balık Gölü Doğu Anadolu'nun önemli turizm merkezlerinden 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü, adalar ...           • ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, SIRPLAR ERMENİSTAN ÜZERİNDEN TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYOR Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7929 İzlenme, 33 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8278 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8079 İzlenme, 32 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8454 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ballı: “KUM OCAĞI TESİSLERİMİZİ KURUYORUZ”

                Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ballı hizmet atağındaki projelerini tek tek hayata geçirmeye devam ediyor. Karakoyunlu ilçesi yollarının asfalt yapımı ve Karakoyunlu İlçesi Mezbahanesinin yapımının ardından şimdide, İlçenin ihtiyacı olan ve belediyeye günlük 50-60 bin TL. gelir getirecek olan kum ocağı tesislerinin yapımına başladı.

                Karakoyunlu İlçesi Alican Köyünde Aras su havzası kenarında yapımına başlanacak olan kum ocağı tesisleri ilçeye ve ilçeye bağlı tüm köylerin kaliteli kum ihtiyacını karşılayacak kapasitede olacak.

                Tesislerle ilgili bilgi veren Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ballı, “İlçemizin temel ihtiyacı olan hizmetleri teker teker hayata geçiriyoruz. İlçemizin yollarını asfaltladık, diğer caddelerimizin parke yapımına en kısa sürede başlayacağız. İlçemizin ihtiyacı olan Mezbahanemizin 1 milyon 100 bin TL hibe ödeneğini DAP’tan aldık. Yapımına başlıyoruz. Bir kaç ay içinde yapılıp belediyemize teslim edilecek. Bu modern tesislerden ilçemizin geneli olduğu gibi il genelimizde de ihtiyaç duyan herkes yararlanabilecek. İlin geneline hitap edebilecek büyüklükte ve kapasitede olacak. Şimdide Kum Ocağı Tesislerimizin yapımına başlıyoruz. ÇED raporu hazırlandı, bir haftaya kadar çıkacak. Ardından tesisin yapımına başlayacağız. 45 günlük bir süre içinde yapımı tamamlanacak. Modern makineler monte edilip çalışır vaziyette belediyemizin emrine sunulacak. Belediyemize büyük bir gelir kaynağı olacaktır. Buradan elde edeceğimiz gelir günlük olarak 50-60 bin TL civarında olacaktır. Bu gelirin tamamı Belediyemiz kasasına girecektir. Belediyemize büyük bir gelir kaynağı olan bu ocak sayesinde belediyemizin bir çok maddi sıkıntılarını gidermiş olacağız. Halkımıza hizmet noktasında elimizden ne geliyorsa fazlasıyla yapacağız. Belediyemizin bir sürü gereksiz hizmet ödemeleri vardı. Hepsini kaldırdım. Bütün imkanlarımızı öncelikli olarak halkımızın temel hizmetlerine yönelttik. Bu yıl içerisinde bildiğiniz gibi Covit 19 virüsü nedeniyle ülke olarak alınan tedbirler bizlerinde hizmet alanındaki çalışmalarını büyük ölçüde etkiledi. Normalleşme süreci içerisinde elde ettiğimiz imkanlar çerçevesinde bu projelerimizi çok hızlı bir şekilde hayata geçirip halkımızın hizmetine sunacağız. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Haber tarihi: 18 / 07 / 2020
Haber Okunma: 568
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: ERGİN SALMANLI FARK YARATIYOR
Sonraki: Iğdır Üniversitesinde “4. Yılında 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Anlama” Paneli Düzenlendi
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi