Iğdır Gazetesi Teknokent Kurulumu İçin ‘Kurucu Heyet Protokolü’ İmzalandı - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

 

"Yarın Çok Genç Olacak Projesi" kapsamında 160 öğrenci Balıkesir'i gezdi İçişleri Bakanlığınca yürütülen "Yarın Çok Genç Olacak" projes...           • ŞEHİT BABASI OĞLUNUN İSMİNİN VERİLDİĞİ OKUL BAHÇESİNE 70 FİDAN DİKTİ IĞDIR'da Abdullah Öner (82), PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şeh...           • Baharın gelmesiyle gelinliğini giyen kayısı bahçeleri görsel şölen sunuyor Iğdır'ın ünlü kayısı bahçeleri, ilkbaharda açan çiçekleriyle...           • 'Yarasa kız' operasyonunda 125 kişi adliyeye sevk edildi ANKARA'da, 'yarasa kız' adını verdikleri kadınların sosyal medyada tanışıp, cinsel ilişkiye girme ...           • CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP Iğdır İl Başkanlığını ziyaret etti CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Önce anayasayı değiştirip sonra seçi...           • Ağrı Dağı beyaza büründü Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı, bölgede etkili olan kar yağışı ile yenid...           • Türkiye Gazetecilerinden Iğdır Valisi Sarıibrahim'e Ziyaret Avrupa Birliği Projesi kapsamında ilimize gelen gazeteciler Iğdır Valisi  H. Engin Sarıibrahi...           • Ticaret Bakan Yardımcısı ve Iğdır Valisi Nahcivan'da Türk Şehitliğini ziyaret etti Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile birlikte Na...           • Başkan Ballı'dan Çevre Bakanı Kuruma Teşekkür Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ali Ballı Ankara temaslarının meyvelerini almaya başladı. İl&c...           • Vaka sayısının arttığı Iğdır'da Vali Sarıibrahim: Acil durum ilan etmeliyiz. Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, haftalık vaka oranlarının arttığı kentte, bulaşın y&...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8364 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8803 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8621 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8745 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Teknokent Kurulumu İçin ‘Kurucu Heyet Protokolü’ İmzalandı

Iğdır Üniversitesi haber merkezinden alınan bilgiye göre Iğdır Üniversitesi bünyesinde kurulması hedeflenen Serhat Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluş çalışmalarının yürütülmesi için ‘Kurucu Heyet Protokolü’ imzalandı.

Iğdır Üniversitesi, yerel ve bölgesel ekonominin gelişmesi ve sosyal yapının bütünleşmesi için yeni bir adım attı. Iğdır’a ‘Serhat Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni kazandırmak amacıyla teknokent kurulumu için protokol imzaladı. Söz konusu protokole; Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili ve aynı zamanda Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Ticaret Borsası Başkanı Serhat Kumtepe ve Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Akçay imza attı.

‘Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yapılabilirlik Raporu’ Hazırlık Çalışmalarına Başlandı

İmzalanan protokol ile Üniversitemiz bünyesinde kurulması hedeflenen Serhat Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Başkanı olarak ise Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma yetkili kılındı. Başvuru çalışmaları kapsamında Rektörlük tarafından görevlendirilen akademik ve idari personel, ‘Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yapılabilirlik Raporu’ hazırlık çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, Teknokentin kurulması için gerekli tüm çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na müracaat edilmesi hedefleniyor. Teknokentin kurulması ile birlikte tüm sanayi kuruluşları, Üniversite, araştırmacılar ve ar-ge yapmak isteyen herkes bu imkânlardan rahatlıkla faydalanabilecek ve böylece ilin gelişmesine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Haber tarihi: 10 / 03 / 2021
Haber Okunma: 454
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinden Üniversitemiz Kütüphanesine Kitap Bağışı
Sonraki: Gelir İdaresi Başkanlığı 87 sözleşmeli tekniker alacak
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi