Iğdır Gazetesi TÜRKİYE’NİN EN DOĞUSU OLAN IĞDIR DA DA KORUYUCU AİLE VAR! - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

IĞDIR AK Parti İl Başkanlığından 17 EYLÜL ADNAN MENDERES VE YOL ARKADAŞLARININ İDAM EDİLİŞİNİN 60’INCI YIL DÖNÜMÜ BASIN AÇIKLAMASI Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde toplumsal ve siyasi unsurlarıyla birlikte ilk darbe 27 ...           • İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’e Yoğun İlgi Bu gün, Iğdır’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’i ve beraberindeki mi...           • GÜNDÜZ GÜNEŞ,İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER'İ KARŞILAMAK ÜZERE IĞDIRDA Bu gün ilimize gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i karşılamak &u...           • İYİ PARTİ IĞDIR İL TEŞKİLATI GENEL BAŞKAN AKŞENER’İ KARŞILAMAYA HAZIR İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’in Iğdır’a 15 Ağustos Çarşamba gün&u...           • Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık , Gençlik ve Spor yatırımı geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık (KDV ...           • Iğdır İl Defterdarı Abdulkadir BÜYÜKFIRAT Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili Bilgilendirme yaptı İlimiz Defterdarı  Abdulkadir BÜYÜKFIRAT Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ...           • Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına Bülent BEKLEN adaylığını açıkladı Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na adaylığını açıklayan B...           • YAPILANDIRMA BAŞVURULARI 31 AĞUSTOS'TA SON SGK İl Müdürü Birsen Dursun, vatandaşlarımızın yapılandırma kanunun avantajlarından...           • İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu’dan Gazetemize Ziyaret İSTAD Başkanı ve geçmiş dönem MHP milletvekili adayımız Sefer Karakoyunlu ve Şehit Gaz...           • KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR      İlimizde Kırsal Kalkınma desteklerinden faydalanmak için proje h...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8751 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
9286 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
9021 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
9081 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

TÜRKİYE’NİN EN DOĞUSU OLAN IĞDIR DA DA KORUYUCU AİLE VAR!

IĞDIR DA KORUYUCU AİLEDEN HABERDAR

            Iğdır Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğünün çalışmaları neticesinde koruyucu aile sayısı artıyor.

               Iğdır da koruyucu ailelerden Ayhan ve Vesile Sinay çifti 7 yıldır koruyucu aile olarak sahip çıktıkları iki kardeşe ile mutlu bir şekilde yaşayıp gidiyorlar.

Koruyucu aile haftası nedeniyle konuşan Ayhan ve Vesile Sinay çifti,çok mutlu olduklarını çocuk ve torun hasretini bu iki kardeşle giderdiklerini söylediler.

               Gittikleri her yerde herkese koruyucu aile olmayı tavsiye eden Sinay Çifti,”Üç çocuğumuz var.  Üniversiteli olunca yalnız kaldık. Çocuklarımızı özlemeye başlayınca birilerinin tavsiyesi ile koruyucu aile olmaya karar verdik. Bu iki kardeşi evimize aldığımızda bir 2 diğeri 4 yaşındaydı. Şimdi biri 9 ,diğeri,11 yaşında kendi çocuklarımız gibi büyüttük.Onları sevdik bağrımıza bastık.Şimdi tek hayalimizde çocuklarımızın vatana millete hayırlı faydalı bir birey olarak görmektir.Çocuklarımızı edepli bir şekilde yetiştirdik en doğal besinlerle besliyoruz..Okula gidiyorlar.eğitimleriyle birebir ilgileniyoruz.Onlar bizimle bizlerde onlarla  çok mutluyuz. Herkese koruyucu aile olmayı tavsiye ediyoruz.Bu sistemi getiren uygulayan yetkililere teşekkür ederiz.”dediler.

               Iğdır Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğü koruyucu aile birim sorumlu Melek Aras’da ,” Herkesin bildiği gibi yaşanılabilir bir dünya sevgisiz kurulamaz. Sevgi tohumları ise ilk aile ortamında ekilir. Bu nedenle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak en temel hizmet modellerimizden biri Koruyucu Aile hizmetidir. Bazen bazı çocuklar anne ve babalarının kalplerinden doğar. Bu vesile ile ilimizde bu kutsal görevi üstelenen ve layıkıyla yerine getiren  Koruyucu Ailelerimin 30 Haziran Koruyucu Aile Gününü kutluyor, sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.

               Aras,”Koruyucu ailenin ilimizde artmasını bekliyor, halkımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.Gelin siz de bir çocuğun yuvası olun!”şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 01 / 07 / 2021
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Bilge Kişisel Gelişim Kursu’dan Tebrik Mesajı
Sonraki: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den yem fiyatlarına ilişkin açıklama Açıklaması
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi