Iğdır Gazetesi Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Basın Mensupları ile bir araya geldi - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

IĞDIR AK Parti İl Başkanlığından 17 EYLÜL ADNAN MENDERES VE YOL ARKADAŞLARININ İDAM EDİLİŞİNİN 60’INCI YIL DÖNÜMÜ BASIN AÇIKLAMASI Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde toplumsal ve siyasi unsurlarıyla birlikte ilk darbe 27 ...           • İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’e Yoğun İlgi Bu gün, Iğdır’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’i ve beraberindeki mi...           • GÜNDÜZ GÜNEŞ,İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER'İ KARŞILAMAK ÜZERE IĞDIRDA Bu gün ilimize gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i karşılamak &u...           • İYİ PARTİ IĞDIR İL TEŞKİLATI GENEL BAŞKAN AKŞENER’İ KARŞILAMAYA HAZIR İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’in Iğdır’a 15 Ağustos Çarşamba gün&u...           • Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık , Gençlik ve Spor yatırımı geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık (KDV ...           • Iğdır İl Defterdarı Abdulkadir BÜYÜKFIRAT Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili Bilgilendirme yaptı İlimiz Defterdarı  Abdulkadir BÜYÜKFIRAT Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ...           • Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına Bülent BEKLEN adaylığını açıkladı Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na adaylığını açıklayan B...           • YAPILANDIRMA BAŞVURULARI 31 AĞUSTOS'TA SON SGK İl Müdürü Birsen Dursun, vatandaşlarımızın yapılandırma kanunun avantajlarından...           • İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu’dan Gazetemize Ziyaret İSTAD Başkanı ve geçmiş dönem MHP milletvekili adayımız Sefer Karakoyunlu ve Şehit Gaz...           • KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR      İlimizde Kırsal Kalkınma desteklerinden faydalanmak için proje h...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8751 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
9286 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
9021 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
9081 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Basın Mensupları ile bir araya geldi

Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Teşkilat Başkanı Osman Toka, Başkan Yardımcısı Turgut Yıldız, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çağlar Akar, Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güneş, İl İnsan Hakları Birim Başkanı Bircan Bilgin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Yazgül Gonca, İl Sosyal Politikalar Başkanı Fidel Açıkgöz katılım sağladığı kahvaltı buluşmasına yerel ve ulusal gazete temsilcilerinin tamamı katıldı. Toplantıda, İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, bir yıl önce bir araya gelmiştik, dünyayı etkisi altına alan  pandemi süreci yaşandı. Pandemiden dolayı, programlarımızı kısıtladık. Tüm ülke olarak zor günler geçirdik, henüz bitmişte değil. Hükümetimiz bu süre zarfında her türlü tedbiri aldı ve inşallah tez zamanda tüm insanlık bu beladan kurtulur. Parti olarak yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Bu yoğun tempoda elbette hatalarımızda olabilir. Toplumun gözü kulağı olan basın mensuplarımızın bizleri uyarması, yönlendirmesi son derece önemlidir. Biz her zaman iletişime açığız. Şu anda Iğdır’da çok önemli ve hayati yatırımlar devam ettirilmektedir. Bizim tek derdimiz Iğdır’ın sorunlarının çözüme kavuşturulması, şehrimizin daha yaşanabilir bir seviyeye yükselmesidir. Sorularınız varsa yanıtlamak isterim dedi. Gazeteciler şehrin sorunları ile alakalı bir takım sorular yönetti ve İl Başkanı Ayaz kısaca şöyle dedi: “Dün ilimizde yaşanan afetle ilgili bu gün İl Tarım Müdürümüz Özkan Yolcu ile görüşecek, hasar tespiti için çalışmaların ne boyutta olduğunu belirleyecek ve  vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.Millet bahçesi ve parklarda bazı ağaçlar uyum sağlamadığı için kurumuş, parklarla ilgili kabuller henüz yapılmış değildir. Yüklenici firma çok ta yüksek maliyetli bu ağaçları yenileri ile değiştirecek ve kesin kabul yapıldığında tüm ağaçlar yeşermiş olacaktır.

Haydar Aliyev Parkı projemizi Sayın Bakanımız kabul etmedi ve Iğdır’a çok güzel br armağan sunarak, Haydar Aliyev Parkının doğal park olarak yapımını, Özel İdare Binasının bulunduğu alanın da alt katının otopark ve üstünün de yapay park olarak dizaynı edilmesi yönünde kararlaştırmıştır. Bu proje şehrimize muhteşem bir nefes verecektir.

Cumhur ittifakı ortağımızla ilgili hiçbir sorunuz yoktur. Sayın Bakanımız Pakdemirli geldiğinde de MHP’ye ziyaret gerçekleştirdik. Ancak parti olarak ziyarete pandemi sebebiyle henüz gidemedik. Randevu talebimiz var. Cevap geldiğinde parti olarak elbette ziyaretlerine gideceğiz.

Belediye’ye alınacak olan kadrolarla ilgili henüz bir karar yoktur. Sayın valimiz Belediye’de ki teknik kadro ihtiyaçlarının diğer kurumlardan çözmüş ve belediyede ki işler hızlı ve düzenli bir şekilde yürümektedir.

Bizde eski yeni yönetim yoktur. Partili arkadaşlarımızın hepsi bizim baş tacımızdır. Benim dönemimde geçmişte yöneticilik yapmış olan partili dava arkadaşlarımız ile en çok görüşen, istişare eden de bizim yönetimimizdir.Sayın Cumhurbaşkanımız Tuzluca depolama barajının sözün verdi. Iğdır tarımının kapalı sistem sulamasını tamamen karşılayacak olan bu proje en kısa sürede hayata geçirilecektir.Bugüne kadar belediye başkanları sürekli üst yapıya önem verdiler. Sayın Valimiz kayyum olarak atandıktan sonra çok ciddi projeler hayata geçirilmiş ve yapımı deva ettirilmektedir. Şu an musluklarımızdan akan su kullanılamaz sudur. Hatta birçoğumuz çaresizlikten bu suyu tüketiyoruz. Halkımızın sağlığını tehdit eden bu sorunun giderilmesi için çok büyük bir sorumluluk üstlenmiş, halkımızın hoşgörüsü ile de  yer altı çalışmalarımız büyük bir hızla devam ettirilmektedir.Yapılan bu işlerde mutlaka hatalar, gecikmeler, bir yeri bitirmeden bir başka caddede kazı çalışması başlatmak bizlere yanlış gelebilir. Ancak deneyimli ve profesyonel ekipler ile iş yapılıyor. Mutlaka böyle devam etmesi gerekiyor ki öyle yapıyorlar. Yani bizim müdahale etme gibi bir durumumuz söz konusu değildir. Bizler ancak daha hızlı çalışılması yönünde talepte bulunabilir, çalışmanın bittiği yerlerde vatandaşın tozdan çamurdan rahatsız olmaması için önlemlerin alınmasını talep ederiz.Buna emin olun ki bizler teşkilat olarak dur durak bilmeden gece gündüz çalışıyoruz. Bakanlıklarımızdan yaptığımız taleplerin büyük bir kısmını hayata geçiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızla ayda bir görüşüyor, söz alarak şehrimizin sorunlarının dile getiriyoruz.  Dedikoduları bir kenara bırakın, bizim için önemli olan şehrimzin çözüm bekleyen sorunlarının giderilmesidir.Her gün yüz civarında insanımız birtakım sorunlarının giderilmesi için bizlere başvuruyorlar. Benim iş yoğunluğumu da gözetmenizi diliyorum. Bu sebepten ötürü vatandaşlarımızın işlerinin daha hızlı çözülmesi için her bir kurumumuzla alakalı bir yönetim kurulu arkadaşımız sorumlu kılınmıştır. Vatandaştan gelen talepler, ilgili arkadaşımız tarafından değerlendirilmekte ve ilgili kuruma bildirilmektedir.Halkımızın her türlü haklı talebini takip etmek elbette bizim iktidar olarak görevimizdir. Davetimizi kırmayıp teşrif ettiğiniz için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”  Dedi.

 

Haber tarihi: 12 / 07 / 2021
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdır'da 400 kişiye istihdam sağlayacak tekstil fabrikasının temeli atıldı
Sonraki: SGK İl Müdürü Birsen Dursun’dan Basın Açıklaması: SGK Borçlarını Yapılandırıyoruz
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi