Iğdır Gazetesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık , Gençlik ve Spor yatırımı geldi. - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

IĞDIR AK Parti İl Başkanlığından 17 EYLÜL ADNAN MENDERES VE YOL ARKADAŞLARININ İDAM EDİLİŞİNİN 60’INCI YIL DÖNÜMÜ BASIN AÇIKLAMASI Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde toplumsal ve siyasi unsurlarıyla birlikte ilk darbe 27 ...           • İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’e Yoğun İlgi Bu gün, Iğdır’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’i ve beraberindeki mi...           • GÜNDÜZ GÜNEŞ,İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER'İ KARŞILAMAK ÜZERE IĞDIRDA Bu gün ilimize gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i karşılamak &u...           • İYİ PARTİ IĞDIR İL TEŞKİLATI GENEL BAŞKAN AKŞENER’İ KARŞILAMAYA HAZIR İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’in Iğdır’a 15 Ağustos Çarşamba gün&u...           • Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık , Gençlik ve Spor yatırımı geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık (KDV ...           • Iğdır İl Defterdarı Abdulkadir BÜYÜKFIRAT Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili Bilgilendirme yaptı İlimiz Defterdarı  Abdulkadir BÜYÜKFIRAT Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ...           • Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına Bülent BEKLEN adaylığını açıkladı Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na adaylığını açıklayan B...           • YAPILANDIRMA BAŞVURULARI 31 AĞUSTOS'TA SON SGK İl Müdürü Birsen Dursun, vatandaşlarımızın yapılandırma kanunun avantajlarından...           • İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu’dan Gazetemize Ziyaret İSTAD Başkanı ve geçmiş dönem MHP milletvekili adayımız Sefer Karakoyunlu ve Şehit Gaz...           • KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR      İlimizde Kırsal Kalkınma desteklerinden faydalanmak için proje h...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8751 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
9286 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
9021 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
9081 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık , Gençlik ve Spor yatırımı geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2021 Mart ayından bu güne 70 milyon liralık (KDV hariç) Gençlik ve Spor yatırımı geldi.

İl merkezinde

3 adet mahalle tipi spor salonu,

1 adet çok amaçlı spor salonu,

1 adet yarı olimpik yüzme havuzu,

3 adet gençlik merkezi, UEFA standartlarında 2.000 kişilik tribün(Yarın sözleşmesi imzalanacak)

 

Tuzluca ilcesine

1 adet mahalle tipi spor salonu,

1 adet gençlik merkezi,

1 adet portatif yüzme havuzu

 

Aralık ilçesine

105*68* sentetik futbol sahası,

250 kişilik tribün ve soyunma odaları,

1 adet portatif yüzme havuzu yapılıyor.

 

Tüm yatırımların 2022 yılı Haziran ayında tamamlanacak ve faaliyete geçecek

Bu yatırımların yanında Vali/Belediye Başkan V. H.Engin SARIİBRAHİM ve Gençlik ve Spor il Müdürlüğünün gayretleri ile 16 yıl sonra Alagöz Holding Iğdır Spor  profesyonel 3.lig'e çıkması ile birlikte şehirde spor ilk günden maddesi oldu.

Geçtiğimiz günlerde Vali beyin başkanlığına ilimizin ileri gelenleri ile birlikte şehrin ve profesyonel futbol takımının maçlarını oynayabilmesi için gerekli olan tesiller için Gençlik ve Spor Bakanlığı ziyaret edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı   Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ilimizin Gençlik ve Spor yatırım ları hakkında bilgi aldı.Bakan Kasapoğlu Iğdır'ı yakından takip ettiğini belirterek 3.lige çıkan Futbol ekibini tebrik etti.Bakan Kasapoğlu ilin acil ihtiyacı olan 2.000  kişilik UEFA standartlarında tribün ve tartan Atletizm pisti yapılması için Iğdır'a 19.700.000 liralık kaynak aktarılması talimatını vererek, bu işlerin kısa sürede tamamlanarak ilin hizmetine sunulması için gerekli özenin gösterilmesi ve tribünün ikinci yarı başına yetişmesi için gayret gösterilmesi istedi.

Sayın Bakanımıza ilimize yapmış oldukları tüm yatırımlardan dolayı teşekkür ederiz.

Maliyeti 3 milyon olan doğal çim saha,sahanın ihtiyacı olan alt yapısı ve skorbort yapım işinide  Alagöz Holding Iğdır Spor Başkanı Cantürk ALAGÖZ üstlendi.

Bu çalışmalar kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yerleşkesinde doğal çim saha, skorbort,UEFA standartlarında 2.000 kişilik tribün ve Atletizm tartan pistin Aralık ayı sonuna kadar yetişmesi için hummalı bir çalışma var.

Haber tarihi: 09 / 09 / 2021
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: İYİ PARTİ IĞDIR İL TEŞKİLATI GENEL BAŞKAN AKŞENER’İ KARŞILAMAYA HAZIR
Sonraki: Iğdır İl Defterdarı Abdulkadir BÜYÜKFIRAT Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili Bilgilendirme yaptı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi