Iğdır Gazetesi BU GÜN DEĞİL, HER GÜN SİZİN OLMALI - - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

Iğdır Üniversitesinde Yeşilay Semineri Düzenlendi Iğdır Üniversitesinde Yeşilay Semineri Düzenlendi Iğdır Yeşilay Şubesi, Üniversi...           • Azerbaycan'ın Bağımsızlığı 28. Yılında İstanbul’da Coşku ile Kutlandı. Azerbaycan'ın Bağımsızlığı 28.Yılında İstanbul’da Coşku ile Kutlandı Azerbaycan, 18 Ekim ...           • DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI Basının demokratik hak ve özgürl&u...           • Belediye Eş Başkanlarımız 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı Özellikle basın özgürlüğüne vurgu yapan Eş Başkanlar Yaşar Akkuş ve Eylem...           • IĞDIR ÜNİVERSİTESİ BAL VERİMİNİN ARTIRILMASI PROJESİ MALZEME ALIMI IĞDIR ÜNİVERSİTESİ BAL VERİMİNİN ARTIRILMASI PROJESİ MALZEME ALIMI ÖZEL KALEM (REKT&Oum...           • ‘III. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ Yapılacak Onursal Başkanlığını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın ya...           • Belediyeden Engellilere %50 İndirim Iğdır Belediye Meclisinin Aldığı Karar İle Engelli Vatandaşlarımıza Ücretsiz Ulaşım Ve % 50 S...           • Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş’a Ziyaret Atatürk Mahallesi Sakinleri, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımla...           • Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde, 7 ayrı üniversitenin katılımıyla "Kalit...           • Başkan Akkuş, “Iğdır Basınına Büyük Önem Veriyoruz” Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş Iğdır yerel ve ulusal basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında b...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7399 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7599 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7279 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7970 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

BU GÜN DEĞİL, HER GÜN SİZİN OLMALI -

BU GÜN DEĞİL, HER GÜN SİZİN OLMALI

Yazar:  |  Tarih: 01 / 06 / 2019 |  Yazı Okunma: 304


Bu gün senin bayramındır Somalidə çirkab suyuyla karnını doyurmağa çalışan küçücük kızcığaz, bir de senin, müdafaya ihtiyacın olduğu takdirde kız kardeşini korumak için terrorist karşısına silahla çıkan 13 yaşlı koca kişi. Ha bir de sen varsın değilmi, okul masası ardında oturmak yerinə çocuğunu besleyen telesdirilmiş gelin, okula gidemezse bile, koyun-kuzu otlatarak ders çalışan geleceyin profösörü, kız doğulduğu için özgürlüyü elinden alınarak güneş yüzü görmeyen sen...

İstenilen kadar uzata biliriz konuşmayı azatlıkları boğulmuş, hükukları tapdalanmış gül yüzlü çocuklardan. Bu gün dünya sizi müdafa günü ilan etmiş. Bir günlük müdafanın sonucudur belki de bu kadar sonu gelmeyen ıztırabınız. Belki de artık dünya unutmuştur çocukların geleceğimiz olduğunu. Belki de unutmuştur bu günün çocuklarına sahip çıkmazsak yarınımızın olmayacağını. Ve yine unutmuşturlar geleceyimizi bir güne emanet etmek olmaz... BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN, bir gün değil her gün sevgi hiss eden çocuklar. Engelli olduğu için okula gidemeyipde okulu evlerine taşınan çocuklar, dünyaya kız olarak göz açdıkları için her daim saygıyla karşılaşanlar, dağlara çıkıp koyun otarmak için yaz tatilini sabrsızlıkla bekleyenler gününüz kutlu olsun. Bayramın kutlu olsun yüzünden gülüşünün eksik olmamsı için her kesin elele tutuşduğu bir memleketde büyüen, gelişen çocuk. Vardır dünyada böyle tek-tük diyar. Bak o memleketin çocuklarının bayramıdır bir Haziran. Oysa ki, her gün ne kadar çocuk ölümü haberini aldığımız, tecavüz başlıklarıyla açdığımız qazeteleri olan ülkelerde dünyaya göz açan bebekler olamaz bu gün sizin gününüz. Kutlayamazsınız, diyemezsiniz müdafa olunuyoruz. Hakkınız yok. Gülücükleri yüzlerinde donan, bir buçuk yaşında tecavüz edilerek öldürülenlerin ruhundan ayıp.

P:S-Çocukların Ulusal Müdafa günü 1 haziran 1950 senesinde BMT Baş Assambleyası tarafından kutlanması kararlaştırılmıştır. O günden haziranın 1 çocukların ulusal müdafa günü gibi tarihe düşmüştür ve dünyanın bir çok ülkesinde farklı törenlerle kutlanıyordur.

Yalnızca bir gün değil, her gün çocuklarımızın müdafa olunduğu, korkmadan, çekinmeden, gülerek, koşarak, oynayarak büyüyecekleri bir toplumumuzun olması temennisiyle bayramınız kutlu olsun.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi