Iğdır Gazetesi BU GÜN DEĞİL, HER GÜN SİZİN OLMALI - Gülnar YÜZBAŞIYEVA - Iğdır Gazetesi - ığdır haberleri

TIBBİ SARF MALZEME SATIN ALINACAKTIR TIBBİ SARF MALZEME SATIN ALINACAKTIR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAK...           • Tuz Mağaraları Sağlık Turizmine Kazandırılıyor Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın öncül&uu...           • Rektör Alma 3. Tarım Ve Orman Şurası Değerlendirme Toplantısına Katıldı Rektör Alma Ekim 2019’ da yapılması planlanan 3. Tarım ve Orman Şurası değerlendirme to...           • "Gençlik bir kere yaşanır" dedi bisikletle yollara düştü Iğdır'dan yola çıkan üniversite öğrencisi Onurhan Çallar, hem gençl...           • Susuz kalan kaplumbağaya yardım eli HAVA sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Iğdır'da belediye bahçesinde, günlerdir susuz k...           • Mor renklerle süslenen Aras Dağları göz kamaştırıyor Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli sıradağlarından Aras Dağları, mor dağ karanfilleriyle s&...           • Leyleklerin sıcak diyarlara göçü başladı Her yıl bahardan yaz sonuna kadar Kars'ta konaklayan leylekler, kış mevsimini daha sıcak bölg...           • "Gökkuşağı Tepeleri" yabancı turistlerden ilgi görüyor Iğdır'da bulunan ve eşine ender rastlanır doğal güzellikler arasında yer alan "Gökkuşağı...           • Iğdır'da "koca engerek" bir kişiyi ısırdı Iğdır'da, nesli tükenme tehlikesinde olan "koca engerek"in ısırdığı kişi hastaneye kaldırıldı...           • Iğdır'da bal hasadı başladı Iğdır'da, Aras Dağları'nın eteklerinde ilkbahar mevsiminden beri üretimi sürdür&uum...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
7325 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7520 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
7181 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7907 İzlenme, 33 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri

BU GÜN DEĞİL, HER GÜN SİZİN OLMALI - Gülnar YÜZBAŞIYEVA

BU GÜN DEĞİL, HER GÜN SİZİN OLMALI

Yazar: Gülnar YÜZBAŞIYEVA |  Tarih: 01 / 06 / 2019 |  Yazı Okunma: 194


Bu gün senin bayramındır Somalidə çirkab suyuyla karnını doyurmağa çalışan küçücük kızcığaz, bir de senin, müdafaya ihtiyacın olduğu takdirde kız kardeşini korumak için terrorist karşısına silahla çıkan 13 yaşlı koca kişi. Ha bir de sen varsın değilmi, okul masası ardında oturmak yerinə çocuğunu besleyen telesdirilmiş gelin, okula gidemezse bile, koyun-kuzu otlatarak ders çalışan geleceyin profösörü, kız doğulduğu için özgürlüyü elinden alınarak güneş yüzü görmeyen sen...

İstenilen kadar uzata biliriz konuşmayı azatlıkları boğulmuş, hükukları tapdalanmış gül yüzlü çocuklardan. Bu gün dünya sizi müdafa günü ilan etmiş. Bir günlük müdafanın sonucudur belki de bu kadar sonu gelmeyen ıztırabınız. Belki de artık dünya unutmuştur çocukların geleceğimiz olduğunu. Belki de unutmuştur bu günün çocuklarına sahip çıkmazsak yarınımızın olmayacağını. Ve yine unutmuşturlar geleceyimizi bir güne emanet etmek olmaz... BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN, bir gün değil her gün sevgi hiss eden çocuklar. Engelli olduğu için okula gidemeyipde okulu evlerine taşınan çocuklar, dünyaya kız olarak göz açdıkları için her daim saygıyla karşılaşanlar, dağlara çıkıp koyun otarmak için yaz tatilini sabrsızlıkla bekleyenler gününüz kutlu olsun. Bayramın kutlu olsun yüzünden gülüşünün eksik olmamsı için her kesin elele tutuşduğu bir memleketde büyüen, gelişen çocuk. Vardır dünyada böyle tek-tük diyar. Bak o memleketin çocuklarının bayramıdır bir Haziran. Oysa ki, her gün ne kadar çocuk ölümü haberini aldığımız, tecavüz başlıklarıyla açdığımız qazeteleri olan ülkelerde dünyaya göz açan bebekler olamaz bu gün sizin gününüz. Kutlayamazsınız, diyemezsiniz müdafa olunuyoruz. Hakkınız yok. Gülücükleri yüzlerinde donan, bir buçuk yaşında tecavüz edilerek öldürülenlerin ruhundan ayıp.

P:S-Çocukların Ulusal Müdafa günü 1 haziran 1950 senesinde BMT Baş Assambleyası tarafından kutlanması kararlaştırılmıştır. O günden haziranın 1 çocukların ulusal müdafa günü gibi tarihe düşmüştür ve dünyanın bir çok ülkesinde farklı törenlerle kutlanıyordur.

Yalnızca bir gün değil, her gün çocuklarımızın müdafa olunduğu, korkmadan, çekinmeden, gülerek, koşarak, oynayarak büyüyecekleri bir toplumumuzun olması temennisiyle bayramınız kutlu olsun.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi