Iğdır Gazetesi AZERBAYCAN'IN KARABAĞ ZAFERİ VE YARINLARI - Bayram GÜNEŞ - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

 

"Yarın Çok Genç Olacak Projesi" kapsamında 160 öğrenci Balıkesir'i gezdi İçişleri Bakanlığınca yürütülen "Yarın Çok Genç Olacak" projes...           • ŞEHİT BABASI OĞLUNUN İSMİNİN VERİLDİĞİ OKUL BAHÇESİNE 70 FİDAN DİKTİ IĞDIR'da Abdullah Öner (82), PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şeh...           • Baharın gelmesiyle gelinliğini giyen kayısı bahçeleri görsel şölen sunuyor Iğdır'ın ünlü kayısı bahçeleri, ilkbaharda açan çiçekleriyle...           • 'Yarasa kız' operasyonunda 125 kişi adliyeye sevk edildi ANKARA'da, 'yarasa kız' adını verdikleri kadınların sosyal medyada tanışıp, cinsel ilişkiye girme ...           • CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP Iğdır İl Başkanlığını ziyaret etti CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Önce anayasayı değiştirip sonra seçi...           • Ağrı Dağı beyaza büründü Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı, bölgede etkili olan kar yağışı ile yenid...           • Türkiye Gazetecilerinden Iğdır Valisi Sarıibrahim'e Ziyaret Avrupa Birliği Projesi kapsamında ilimize gelen gazeteciler Iğdır Valisi  H. Engin Sarıibrahi...           • Ticaret Bakan Yardımcısı ve Iğdır Valisi Nahcivan'da Türk Şehitliğini ziyaret etti Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile birlikte Na...           • Başkan Ballı'dan Çevre Bakanı Kuruma Teşekkür Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ali Ballı Ankara temaslarının meyvelerini almaya başladı. İl&c...           • Vaka sayısının arttığı Iğdır'da Vali Sarıibrahim: Acil durum ilan etmeliyiz. Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, haftalık vaka oranlarının arttığı kentte, bulaşın y&...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8364 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8803 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8621 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8745 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

AZERBAYCAN'IN KARABAĞ ZAFERİ VE YARINLARI - Bayram GÜNEŞ

AZERBAYCAN'IN KARABAĞ ZAFERİ VE YARINLARI

Yazar: Bayram GÜNEŞ |  Tarih: 14 / 12 / 2020 |  Yazı Okunma: 765


         Kafkasyanın incisi ve Türk dünyasının gözbebeği Azerbaycan,27 yıldır işgal altında olan kendi toprağı KARABAĞ'ı, üç bine yakın şehit vererek,kırk dört gün içinde kurtardı.

         Bu emsalsiz zaferi kazanmada; Azerbaycan halkının Ermeni zulmünü iki asırdır yaşaması,vatan sevgisi,İlham Aliyev gibi akıllı ve cesur bir lidere sahip olması ve Türkiye'yle yürekten bütünleşmesi sayesinde oldu.

         Türk dünyasının tarihe mal olmuş önemli liderlerinden biri olan rahmetli Haydar Aiyev'in zamanında çizmiş olduğu yol haritasını,babasının yolundan sadakatle giden oğlu İlham Aiyev'in akıllı hareket etmesi,onlarca yıl sabırla bekleyerek,düşmanın gafletinden yararlanarak öldürücü darbeyi vurmuş ve dünya kamu oyunun da takdirini kazanacak şekilde bir savaşa girmiş ve kazanmıştır.Prezident Aliyev Azerbaycan halkının gönlünde,kazandığı zaferle taht kurmuş ve dünya liderleri arasında hak ettiği yere gelmiştir.

         Yalnız Türk dünyasının büyük lideri Atatürk ve emsali sayılan Haydar Aliyev'in tecrübeleri,fikirleri göz önüne alınmazsa,büyük liderler sınıfına girmeye hak kazanan İLHAM Aliyev'in bu başarısı zamanla gözden düşmeye başlayabilir.

        Siyasi zafer; ekonomi,kültür ve iç siyasetin yeniden sağlam temellere oturtulması sayesinde,ebedi olarak gerçek bir zafer olacak ve tarihteki yerini alacaktır.

         Dünyanın gelişen ikinci bir ülkesi olarak can AZERBAYCAN'ı yeniden şekillendirmek,İlham Aliyev'in bundan sonraki en önemli görevi olacaktır.

        Her ülkenin içinde her zaman hainler,yoldan çıkanlar ve kendi halkını sömürmeyi kendine iş edinenleri ortaya çıkarmak ve gereğini yapmak elzemdir.

        Tarih boyunca, yüce TÜRK milleti onlarca devlet ve imparatorluklar kurmasına rağmen,düşmanların yıkamadığı devletlerimiz maalesef kendi içinden yıkılmıştır.

       Gelir dağılımındaki eşitsizliği, yolsuzluğu ve yoksulluğu imkanlar ölçüsünde kaldırmak büyük lider İlham Aliyev'in en asli vazifesi olmalıdır.

Karabağ savaşı,kimin ve kimlerin dost ya da düşman olduğunu Azerbaycan halkına göstermiştir

        Azeri Türkleri,dünya halkları içerisinde en medeni,yaşamayı sanat haline getirmiş,ince sanatları hayatının her alanında hayata geçiren,barışsever bir halktır.

        Büyük lider İlham Aliyev'in Azerbaycan'da yaşayan Ermenilere değer vermesi ve onların hak ve hukukunu korumaya söz vermesi,Aliyev'in akıllı ve barışsever bir lider olduğunu ortaya koymuştur.

        Bundan sonra Türkiye'nin büyük lideri sayın R.Tayyip Erdoğan'la birlikte hareket edecek kadar samimi ve dürüst olan sayın İlham Aliyev'in bundan sonra yapacağı çok önemli işler vardır.

        Önce evin içini düzeltmeli ve sonra dünya siyasetine,politikasına yön vermelidir.

        Türkiye'nin ve Azerbaycan'ın bir can gibi hareket etmesi, sayesinde diğer Türk cumhuriyetleri ve halklarının da,bir nevi kurtuluşu olacaktır.

           Önümüzdeki yıllarda, Azerbaycan'ın güçlü bir ekonomiye ve Orduya sahip olması,istikbalinin ve istiklalinin teminatı olacaktır.Azerbaycan'ın yapacağı çok önemli işler vardır.

Vatanım Türkiye'de yaşayan bir Azeri Türk'ü olarak ve Türkiye'de yaşayan milyonlarca sayısız Türk'ün yüreği,can Azerbaycan olarak atmaktadır.

           Bizlerin de görevi, her şart altında vatanımız Türkiye'yi ve can dostumuz Kardeş Azerbaycan'ı ölümüne savunmaktır.

Yaşasın Türkiye ve Azebaycan
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi