Iğdır Gazetesi AK PARTİDE İHRAÇ YAPILACAĞI HABERLERİ TEPKİLERE NEDEN OLUYOR!.. - Erhan HACIKASIMOĞLU - Iğdır Gazetesi - Iğdır gazetesi, ığdır haberleri

 

"Yarın Çok Genç Olacak Projesi" kapsamında 160 öğrenci Balıkesir'i gezdi İçişleri Bakanlığınca yürütülen "Yarın Çok Genç Olacak" projes...           • ŞEHİT BABASI OĞLUNUN İSMİNİN VERİLDİĞİ OKUL BAHÇESİNE 70 FİDAN DİKTİ IĞDIR'da Abdullah Öner (82), PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şeh...           • Baharın gelmesiyle gelinliğini giyen kayısı bahçeleri görsel şölen sunuyor Iğdır'ın ünlü kayısı bahçeleri, ilkbaharda açan çiçekleriyle...           • 'Yarasa kız' operasyonunda 125 kişi adliyeye sevk edildi ANKARA'da, 'yarasa kız' adını verdikleri kadınların sosyal medyada tanışıp, cinsel ilişkiye girme ...           • CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP Iğdır İl Başkanlığını ziyaret etti CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Önce anayasayı değiştirip sonra seçi...           • Ağrı Dağı beyaza büründü Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı, bölgede etkili olan kar yağışı ile yenid...           • Türkiye Gazetecilerinden Iğdır Valisi Sarıibrahim'e Ziyaret Avrupa Birliği Projesi kapsamında ilimize gelen gazeteciler Iğdır Valisi  H. Engin Sarıibrahi...           • Ticaret Bakan Yardımcısı ve Iğdır Valisi Nahcivan'da Türk Şehitliğini ziyaret etti Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile birlikte Na...           • Başkan Ballı'dan Çevre Bakanı Kuruma Teşekkür Karakoyunlu Belediye Başkanı Bayram Ali Ballı Ankara temaslarının meyvelerini almaya başladı. İl&c...           • Vaka sayısının arttığı Iğdır'da Vali Sarıibrahim: Acil durum ilan etmeliyiz. Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, haftalık vaka oranlarının arttığı kentte, bulaşın y&...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
8364 İzlenme, 31 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
8803 İzlenme, 30 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
8621 İzlenme, 30 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
8745 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

AK PARTİDE İHRAÇ YAPILACAĞI HABERLERİ TEPKİLERE NEDEN OLUYOR!.. - Erhan HACIKASIMOĞLU

AK PARTİDE İHRAÇ YAPILACAĞI HABERLERİ TEPKİLERE NEDEN OLUYOR!..

Yazar: Erhan HACIKASIMOĞLU |  Tarih: 09 / 01 / 2021 |  Yazı Okunma: 1084


                AK Parti Iğdır İl Teşkilatı bir yılı aşkın süredir atamayla yürütülmektedir. Kurulduğu günden beridir Iğdır’da genel ve yerel seçimlerde hep hazin sonuçlar alan AK Parti Iğdır İl Teşkilatı, yeni atamayla bir yıldır hala toparlanamamış, aksine gerisin geri gitmektedir.

                Geçtiğimiz yıl Merkez ve ilçe teşkilatlarının atamaları yapıldı ve kongreler gidilerek seçimler yapıldı. İlçe teşkilatlarındaki atamalar nedense halk nezdinde rağbet görmedi, aksine sessiz bir tepki ile partiye olan ilgi ve alakayı azalttı. Önümüzdeki seçimde bu sessiz tepki sandığa açık bir şekilde yansıyacaktır.

                Yerel seçimlerdeki yanlış adaylar ve İlçe Başkanlıkları atamalarındaki yanlış tercihler AK Partiye gönül veren insanları tabanları ile birlikte bir kısmını DEVA Partisine kaydırdı.

                Önümüzde Tuzluca İlçesi seçimi var. Bu ilçede kongre öncesi yapılması gereken seçimlerde sandığın seçmenin ayağına götürülmesi şaibelerin en büyüğü oldu. Partiye olan güven ve sadakat bu ilçede bitti. Pazartesi seçim var. Aday olmak istenenler engelleniyor. Delegeler hızla bir gecede silinip yerine atanan başkanı seçecek delegeler yazıldı. Yani Tuzlucalılar’ın hür iradesi ellerinden alındı, yerine emrivaki delege geldi. Yanisi Tuzlucalılar da kendi başkanlarını seçemeyecek. Umarım Karakoyunlu’da olduğu gibi, Tuzluca ilçesinde de bu adaletsizlik tabanı küstürmez ve sessiz tepki yine DEVA Partisine doğru yol almaz.

                Diğer bir yandan Iğdır İl kongresi önümüzdeki ay muhtemelen yapılıp bitirilecek. İl Başkanlığına aday olmak isteyen kişilerin hızlı bir şekilde partiden ihraç edileceği haberleri konuşulmakta.

                İl Başkanlığı adaylığını açıklayan Ekrem Demirtek’in ihraç edileceği haberleri şimdiden konuşulmaya başlandı. Dahası Ekrem Demirtek’in aşağı köylerden delege olarak daha yeni yazdırdığı insanların bir gecede silinerek yerine il başkanına yakın isimlerin yazıldığı söylenmektedir. İl başkanı buna neder, ne açıklamada bulunur beklemekteyiz. Lakin asıl önemlisi Ekrem Demirtekin ve onunla birlikte birkaç kişinin de adı geçmekte. Bu insanlar ihraç edilirlerse bu tepki sessiz mi olur, yoksa il başkanının sonumu olur, orasını hep birlikte bekleyip göreceğiz. Umarız AK Parti adına böyle bir ihraç gerçekleşmez. Herkes demokratik ortamda sandığa gider ve adayını seçer.

                AK Parti İl Teşkilatının bu aralar yaptığı siyaset Ak Parti tabanını epey boşalttı. Bu taban nasıl toparlanır muamma. Yapılan hatalar ve hakkındaki iddiaları önümüzdeki günlerde kaleme alacağım. Sadece üzüldüğüm taraf, Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklerinin yanlış tercihlerle hiç edilmesinedir.  AK Parti İl Başkanının ilk atandığı gün Iğdır’da ve Iğdır’ın dışında yaşayan insanların yüzündeki mutluluğu ve sevinci hiçbir şeye değişmezdim. Parti binası aylarca doldu taştı. Umutlar yeşerdi. Ama şimdi gelinen noktaya bakıyorum. Büyük bir üzüntü, hicap duyuyorum. Herkes mutsuz, herkes umutsuz. İlk günlerde AK Partiye akın eden o insanlar şimdi nerede? Birisi bile AK Partinin kapısından geçmiyor desem yeridir.

              Başka zamanlar olsa AK Partinin bu gün içine düştüğü hal beni belki fazla ilgilendirmezdi. Ama ülkemizin en zor günleri olan bu günlerde AK Partinin kan kaybetmemesi gerektiği kanısındayım. Silah sanayiden, bilim sanayiye kadar dünyada şahlanışa geçen, hep hayalini kurduğumuz TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE ütopyasının vukuu bulduğu bu günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar destekçisi olmamız gerektiğini düşünmekteyim.

                Haklı tenkit ve eleştirilerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi